logo dolfijnnen

Jungledag 2022

In de bossen van Oranjewoud (of was het toch Mexico?) was de zeldzame Cocacatepetl-vogel gespot! Met welpen vanuit heel Friesland was het Jungledag.
Per golf/groep deden we verschillende spellen om de Cocacatepetl (of Coca) beter te leren kennen. Er was een memorie, een geheimschrift, puzzel en verschillende opdrachtjes. Ook maakten we van wol een mooi kunstwerkje dat ons wellicht kon beschermen als we de echte jungle in zouden gaan op zoek naar de Coca-vogel.
Toen we het lege nest van de Cocacatepetl bekeken hadden kreeg iedere groep de opdracht om gekleurde veren te zoeken en dan bij de plek te komen waar eitjes lagen. Dat was best heel lastig!! Gelukkig lukte het de meeste groepen om eieren te vinden en om uit handen van de stropers te blijven. De eitjes hadden we niet met de handen aangeraakt en de (behoorlijk mensenschuwe) Coca-vogel kon dus verder gaan met broeden. We hebben haar gelukkig nog wel even kunnen zien.
Het was een warme en gezellige middag. We kregen een prachtige badge als aandenken.